In september hield TOPFIT Citizenlab groepsgesprekken. Doel: samen met een aantal mensen met diabetes type 2 praten over hun ervaringen met diabetestechnologie. De afgelopen maanden gebruikten deze mensen namelijk verschillende digitale hulpmiddelen om uit te proberen: Clear, MiGuide, Selfcare en MySugr. Hoe ging dat? Wat beviel? Wat kon beter? De eerste uitkomsten delen we hier alvast, vanuit de samenwerking van Vitaal Twente en TOPFIT Citizenlab.
Meer weten over gevolgen van eten & bewegen
Tijdens de groepsgesprekken bleek al dat de meeste deelnemers het prettig vonden om met de digitale hulpmiddelen te werken. Dankzij de hulpmiddelen kregen de deelnemers inzicht in hun glucosewaarde en gezondheid. De middelen brachten hen zelfs tot meer bewegen en hielpen om meer te leren over gezonde voeding. Een van hen zei hierover:
‘Technologie is heel goed te gebruiken en kan ons heel gemakkelijk helpen in het omgaan met diabetes.’
Dit kan beter
De deelnemers zagen ook goede verbeterpunten. Zoals:
- makkelijk invoeren van activiteiten of maaltijden
- aandacht hebben voor invloed van stress op diabetes
Wisselende reacties van zorgprofessionals
Een aantal deelde hun deelname met zorgprofessionals. De reacties van deze professionals wisselden vervolgens nogal. De één stond hiervoor open, de ander was minder geïnteresseerd in de digitale hulpmiddelen en uitkomsten.
Het blijft wel jammer in dit verband dat zorgverzekeraars deze diabetestechnologie nog niet vergoeden.

